TARİHÇE

1969

1969 yılında Muş’ta karayolu taşımacılığı ile başlar, Muş’un yükünü çekmekle önemli bir adım atar Özcanlar. Burada görür geleceği, insanların ihtiyacını karşılamak hizmet etmek yeni ufuklar keşfetmek içi çıkar yola.

 

1980

Özcanlar Taşımacılık 80’li yıllarda kendini çok farklı bir yerde görür ve karayolu yük taşımacılığı ile Türkiyenin yollarını arşınlamaktadır. 1982 yılına geldiğinde resmiyetine kavuşur ve durmadan çalışır. 1983 yılında en önemli kurumsal taşımacılığa başlar Soda Sanayi ve Cam sanayi taşıma ihalesiyle büyük adımlar atmaya başlar.

1985

Artık yeni yerler keşfetme vaktidir. Yurtdışına açılma vakti gelmiştiri C-2 Uluslararası yük taşıma belgesi ile açılır başka diyarlara, taşır dünyanın yükünü Özcanlar,

 

1991-1994

Körfez savaşına karar kuveyt ve ortadoğuda taşımacılık lideriğiyle dikkat çekiyor. 1994 Avrupaya açılma vakti Almanya Köln ofisi açarak taşımacılığı avrupaya taşıyor Özcanlar.

 

1995-1998

Mersinde yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. 16.000 m2 depolama alanı ile lojistik çalışmalarına yapılan yatırım sağlanan istihdam dikkat çekiyor. 1998 yılında ise Askılı tekstil taşımacılığı hizmeti verilmeye başlanıyor.

 

1999-2002

İstanbulda yeni bir ofis yeni bir soluk, daha iyi hizmet. 2001 yılına geldiğimizde soğuk zincir taşımacılığında yatırım. 2002 İzmir ofisinin açılışı ve durmadan yatırıma istihdama ve gelişime yelken açma

2008 - 2010

Gelişen ve büyüyen dikkat çeken Ortasya bizleri bekliyor. Taşımacılığa yenilik katan Özcanlar Ortaasya taşımacılı ile büyümesine ve uluslararası taşımacılığın hakkını veriyor. Yıllar 2010 yılını gösterdiğinde Tahran ofisi ile irtibatını sağlamlaştırıyor. Ortaasyada Türkmenistandan Özbekistana geniş bir hinterlanda ulaşıyor.

 

2011 BeyLog

Artık yeni yatırımlarla sektöre yön vermek tecrübe ve kalitesini gösterme zamanı Lojistik sektöründe taşımacılık ile bağlantılı hizmet verecek olan BeyLog Lojistik ile taşımcılık, depo, liman ve gümrük hizmetleriyle profesyonel çözümler üretecek olan yeni yatırımın adresi kuruluyor. Bu anlamda geleceğe yepyeni bir vizyonla bakan Özcanlar, BeyLog ile birlikte uluslararası lojistik kuruluşları olarak güçleniyor.

 

2013-2014

Yeni dönemde bilgi ve tecrübelerine yön verecek yeni vizyonun yansıtacak ve geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyecek Kurumsal kimlik yapılanması ile başlıyor. Değişen Logo ve Kimlik çalışmasıyla kurumsal yapısını güçlendiren Özcanlar, sektöründe ses getirmeye ve daha da ilerlemeye devam ediyor. 2014 yılında aldığı kalite belgeleriyle hizmet kalitesini tescilliyor.

2015

Bugün Özcanlar, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm lojistik hizmetlerini, müşterisinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla entegre bir şekilde sunarak, sınırsız özel çözümler üretebiliyor.

 

Sektörün yerli sermayeli en köklü kuruluşlarından olan Özcanlar bilgi birikimi ve tecrübesiyle sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirerek, sektörel gelişime katkı sağlıyor.

©2016 ozcanlar.org - Her Hakkı Saklıdır.

digibig interactive